2013-04-23:
Magányos és társas művek 2.0 – egy másfajta kiállítás


Ki gondolta volna, hogy Barabás Miklós háromszéki származású híres magyar festő alkotásait egyszer csak 3D-s képként nézhetjük meg? Méghozzá úgy, hogy egy terem plafonjából lógó hatalmas képernyőt fel, alá, jobbra-balra mozgatunk bizonyos számkódokat rejtő jelek irányába? Az idősebbek, de a fiatalok is azt mondták tegnap, hogy „nahát, tényleg működik”. Mint ahogy az is, hogy valaki egy számítógép képernyőjének bizonyos kartondarabokat mutogat, a képernyőn pedig azok különböző ábrázolásokká alakulnak.

Nagy érdeklődést keltett a kedd délután, a Magma Kortárs Kiállítótérben megnyitott Magányos és társas művek 2.0 nevet viselő képzőművészeti kiállítás, mely Szegedy-Maszák Zoltán és Fernezelyi Márton interaktív kevert valóság installációit tartalmazza. A kiállítást Sebestyén Ágnes művészettörténész nyitotta meg, aki bevallotta, több halasztás előzte meg a jelenlegi tárlatot. A látogatók közül többen azt mondták, megérte várni, hisz ilyen kiállítást nem mindennap lát az ember.
 
„A magányos és társas művek a valóság és a virtualitás, valamint az analóg és digitális technika viszonyával foglalkozik. Szerepel közöttük interaktív audiovizuális és virtuális valóság installáció és feledésre ítélt analóg technikával készült experimentális fotósorozat is. A magányos és társas művek 2.0 kiállításon bemutatott műveknek nem maradhatunk passzív szemlélői, részt kell vennünk a ránk váró vizuális élmények létrehozásában” – szögezte le Sebestyén Ágnes, hozzátéve, hogy a következő napokban ő is, és a művészek is tartanak tárlatvezetést, így aki kedvre lelt egy kis másfajta kiállítás látogatására, térjen be a Magmába.
 
Fernezelyi Márton és Szegedy-Maszák Zoltán a kilencvenes évek óta dolgoznak együtt interaktív virtuális- és kevert valóság installációkon.




<< előző cikkvissza a főoldalra következő cikk >>
Oldal megjelenítése: 1540
© - Szent György Napok 2013 - Szerzői jogvédelem