Star Jam Session: Haddaway, Charlie, Zséda és Falusi Mariann (Pa-Dö-Dö)


Április 26., péntek, 23 óra, A színpad

A Star Jam Session Magyarország legnagyobb örömzenei koncertje, ahol bármi megtörténhet: a legkülönbözőbb zenék és stílusok csendülnek fel a legkülönbözőbb előadásokban. A házigazdák, Bársony Bálint és Németh Gábor „Némo”, a legjobb hazai előadókat hívták el a közös örömzenélésre. A kezdeményezés 2005-ben indult útjára, mára már több, mint 130 koncerten is túl van. A zenekarban közreműködő művészek: Marschall Norbert, harsona,  Elek Norbert, zongora, Végh Balázs, dob és Rieger Attila gitár, ének. Ars poeticájukhoz tartozik a spontaneitás és a fantasztikus színpadi hangulat megteremtése, amely magával ragadja a közönséget.

A fellépések alkalmával mindig más és más sztárokat hívnak meg műsorukba, a vendégénekesek slágereit is játsszák az este folyamán, így az adott koncert a jelen lévő sztárok stílusára és számaira épül és alakul.
A Szent György Napok színpadán a következő sztárvendégek csatlakoznak hozzájuk:

Haddaway

1993-ben lett ismert a zenei világban, ugyanis ebben az évben jelent meg első albuma Haddaway címmel. Első kislemeze, a What is love, Európa számos országában a listákat vezette, Németországban és az Egyesült Királyságban a 2. helyre került fel. Ezt követte a Life, utána az I miss you és a Rock my heart. 1995-ben jelent meg a Drive című albuma, erről a Fly Away, a Catch a Fire és a Lover be thy name című dalok lettek ismertek. 1998-ban a Diszkópatkányok című film hozott neki újra népszerűséget, ugyanis a What is love lett a film betétdala. 2008-ban adta ki az I love the 90s című albumot Dr. Alban közreműködésével.

Charlie

Horváth Károly, Charlie Liszt-díjas előadóművész. Eredetileg balett táncosnak készült, később színészként is feltűnt, és színházban is szerepelt. Székesfehérvári gimnazista évei során alapította első rockegyüttesét, majd 1967-től a Decca tagja lett, amelyet később  Olympiára neveztek át. 1975-től Tátraival együtt a sikeres, ám felbomlófélben levő Generál sorait erősítette, melynek új arculatot adott, nem vállalva az addigi, nem neki írt dalok előadását. Három lemezt készített az együttessel: a Zenegépet, a Heart of Rockot és a Piros biciklit, közben számos turnén játszottak Lengyelországban, az NDK-ban és Nyugat-Berlinben.

1990-ben lett a Tátrai Band énekese, szólókarrierje 1994-ben indult. A Tátraival 10 lemezt adott ki, köztük a Kísértés, New York, New York, Utazás az ismeretlenbe I-II, Trilógia, Különös álom című albumokat. Önálló zenekarával, szólóénekesként hatalmas sikereket aratott, számos slágert énekelt. Azóta is a hajnalig tartó bulik kedvence a Jég dupla whiskeyvel, felejthetetlen az Az légy, aki vagy vagy a Nézz az ég felé. Albumai, dalai és koncertjei rendre számos díjat gyűjtöttek be, de állami kitüntetéseket is hoztak a zenésznek. Ő képviselte Magyarországot az 1998-as Eurovíziós Dalversenyen A holnap már nem lesz szomorú című dalával.
Charlie Emerton-, Liszt-, Arany Zsiráf- és Artisjus-díjas énekes, aki megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend kiskeresztje elismerést is.

Zséda

Zséda csodálatos, elragadó, és minden nő számára inspirációként szolgál. Dalai fülbemászóak, tele vannak szenvedéllyel és tartalommal, videóklipjeiben magabiztosságtól sugárzó, ízig-vérig nőként tűnik fel. Nem szerepel a bulvárlapok címlapjain, a hétköznapokban szerető édesanya és gondoskodó feleség. Sokan ismerik, mégis keveset tudnak róla.

Zsédenyi Adriennről kevesen tudják, hogy a Cotton Club Singers alapítótagja volt, akikkel hat év alatt öt nagylemezt jelentetett meg. 2001-ben kilépett a zenekarból, és azóta szólókarriert folytat. Első debütáló albuma 2002-ben jelent meg Zséda címmel, amely elérte az aranylemez minősítést. Az album egyik legsikeresebb dala és egyben első nagyobb sikere a Valahol egy férfi vár volt, amely három hétig vezette a VIVA televízió slágerlistáját. Adrienn első albumának kiteljesedését meghozó Mennem kell tovább című sikerballadájával folytatta. 2004-ben adta ki második albumát Zséda-Vue címmel. Az albumról több sikeres kislemez is megjelent, többek között a Motel, a Mindhalálig mellettem vagy az Újhold. Ez volt az első olyan albuma, amely elérte a platinaminősítést. 2008-ban jelent meg Zséda negyedik albuma Rouge címmel. Erről szólt a Fekete rúzs és az És megindul a Föld, amely 2009 legjátszottabb magyar dala lett. 2012 őszén jelent meg ötödik stúdióalbuma Ötödik érzék címmel.

Falusi Mariann (Pa-Dö-Dö)

Falusi Mariann a Pa-Dö-Dö énekeseként vált ismertté, előtte viszont a Ki mit tud? győztese lett, dzsesszénekes kategóriában. A 90-es évek közepén a Stúdium Dixieland szólóénekese volt, fesztiválokat nyert Kubában és Mongóliában is. Folyamatosan kapott szerepeket a Vígszínházban, de játszott Szegeden, Diósgyőrben és Szolnokon is.

1988 óta a Pa-Dö-Dő duó tagja, amelyben társával, Lang Györgyivel 21 albumot jelentetett meg. A Bye Bye Szása vagy a Kiabálj! slágereik örökérvényűek lettek. 2007-ben a Csillag születik tehetségkutató műsor zsűritagja volt. 2008-ban szerepelt a Celeb vagyok, ments ki innen! című valóságshowban. 2011-ben A nagy duett című műsorban énekelt, 2012-ben pedig a Megasztár egyik zsűritagja lett.
 



© - Szent György Napok 2013 - Szerzői jogvédelem