2013-04-22:
Lili bárónő – mindenki kedvence


Rendkívül barátságos és jó hangulatban zajlott hétfő délelőtt a Budapesti Operettszínház művészeinek a sajtótájékoztatója, akik a Lili bárónő című fantázia-operett kapcsán jöttek Sepsiszentgyörgyre. A darabot kétszer játsszák el a szentgyörgyi nagyközönségnek, és még annak ellenére is örülnek, hogy „idegenben” adhatják elő ezt a darabot, hogy számos módosítást kellett eszközölni rajta, mert egyszerűen nem fért volna be a Tamási Áron színház színpadára.
 
A Szent György Napok szervezőcsapata már öt éve el akarja hozni Sepsiszentgyörgyre a Budapesti Operettszínház valamelyik darabját, helyszűke miatt esett a választás a Lili bárónőre – mondta Dancs Zsolt programigazgató. A társulat évente közel ötszázszor játssza ezt a darabot, lassan már a világ összes országában felléptek. A sajtótájékoztatón sorra szólaltak meg az operett szereplői és rendezője, akik élményeiket osztották meg a sajtó képviselőivel, és hamar kiderült: ez az előadás mindenkinek a kedvence. Béres Attila rendezőnek, nem volt idegen a Tamási Áron színház, hiszen 2011-ben ő rendezte az Illatszertár című komédiát. A marosvásárhelyi származású rendezőnek a nyolc éves múltra visszatekintő Lili bárónő volt az első darabja a Budapesti Operettszínházban, és azóta is megállás nélkül alkalmaz színpadra számos sikerdarabot.
 
A színészcsapat felszabadultan mesélt a darabról, Vadász Dániel, a főszereplő például igazi ünnepnapnak nevezte, amikor játszhatja Illésházy László gróf szerepét. Különleges élmény ezt az operettet intim térben, kisebb infrastruktúrával előadni - tette hozzá az előadó. Lukács Anita első szerepe a Budapesti Operettszínházban a Lili bárónő címszerepe volt, ebben a darabban vált színésznővé – mondta. Szerinte ennek a darabnak nagyon bensőséges a hangulata, egyszerűen érezni kell.
 
A Peller Károly-Szendy Szilvi páros a Budapesti Operettszínház elválaszthatatlan táncos-komikus illetve szubrett párosa, akik szinte összeforrtak az eljátszott szerepek során. Szilvi Clarisse szerepét kapta a Lili bárónőben, kisfia születése után ezzel a darabbal tért vissza a színészetbe. Peller Károly, aki több szereplőt kelt életre a produkcióban, boldogan közölte, hogy imádja a „minden szerep” eljátszását, mert ez nagy kihívás. Sokszor néhány perc alatt kell átöltöztetni és átsminkelni őt a következő karakterré. A darab már az életük része, sokszor a hétköznapokban is az operettből idéznek – mondta.
A Frédi karakterét megszemélyesítő Szabó Dávidot nagyon sokan az X-Faktorból ismerték meg, még akkor is, ha komoly múltra tekint vissza a színházi világban. Dávid azonban nem szereti, ha a showműsort összemossák az Operettszínházzal. A Lili bárónő előadásba a premier után állt be, s azóta is mankója ez a produkció az „igazi” színésszé válás rögös útján. A musical berkeiben jártas Siménfalvy Ágota, Illésházy Krisztina grófnő megformálója „vendégnek” érzi magát az operett világában, de örömmel fogadta egykori egyetemi társa, Béres Attila felkérését a szerepre. Illésházy Agatha grófnő szerepében Csombor Terézre ismerhetünk, aki már két szerepet eljátszott a Lili bárónőben a kecskeméti színházban: fiatalkorában Clarisseként debütált a darabban, ma már Illésházy Agatha grófnőt alakítja. A Malomszegi bárót megtestesítő Jantyik Csaba 24 évesen találkozott először a Lili bárónő darabbal, úgy gondolja, hogy ez az előadás mindennek a csúcsa. A szavaival élve „sok olyan pontatlanság van benne, ami nagyon pontos”. Szolnoki Tibor 30 éve kezdte pályáját az Operettszínházban, és büszke arra, hogy fiatal színészekkel játszhatja el ezt a darabot.
Az előadók a sajtótájékoztatót közös énekléssel zárták, így adva ízelítőt a hétfő esti produkcióból.
 
Tóth Tímea Kitti, sajtóasszisztens




<< előző cikkvissza a főoldalra következő cikk >>
Oldal megjelenítése: 1798
© - Szent György Napok 2013 - Szerzői jogvédelem