Április 26–28., 11–18 óra, Kultúrkert
„A legendák és a mondák egyben leckék, tele ősi igazságokkal és üzenetekkel.”
A Székelyföldi Legendárium 156 székelyföldi mondát és legendát foglal magába. Ezek a történetek mind egy-egy valós földrajzi helyszínhez kötődnek, így először megalkottuk Székelyföld mesebeli térképét, majd jött a könyv, és nemrég megjelentettük a „Kalandozzunk Székelyföldön!" társasjátékunkat.
A játék alapját szintén a székelyföldi helyszínek, mondák és legendák adják. A „Tatárittyom"-on a tatárjárás korába utazunk vissza, Aranyosszékről el kell jutni a Hargitára, ahol meg kell gyújtani a Lármafát, így minden székely vár jelzést kap a közelgő tatár veszedelemről. 56 lépésben kell végighaladni azokon a helyszíneken, amelyekhez ebből a korból mondák és legendák fűződnek.
A „Székely kincsek őrzői" játékban azok a helyszínek szerepelnek, amelyekben a történetek alapja a kincslelés. Tündérek, óriások, lidércek és sárkányok vigyáznak a kincsekre. A játékosnak 56 lépésben, egy tarisznyában kell kihoznia a háromszéki Csigavárban talált aranypénzeket a marosszéki Kincses dombokig. Az aranyat, ezüstöt és drágaköveket a barlangok mélyéről, kutakból és várak pincéiből kell kihozni.
Mindkét játék interaktív, a szórakozás mellett tanít, a gyerekeknek a használati útmutatóból minden lépésnél fel lehet olvasni egy-egy mondatot a helyszínekhez tartozó mondákból és legendákból, mert ezek határozzák meg a játék menetét. Az óriás játékon maguk a játékosok lépkedhetnek végig az útvonalakon, elhaladnak neves helyszínek mellett, így közelebbről megismerik Székelyföldet. A játék tartozékai: óriás kincsesláda, tarisznya, aranytallérok. A nagyméretű dobókockával még szórakoztatóbbá, izgalmasabbá válik a játék.
Jó kalandozást, és gazdag élményt kívánunk mindenkinek!