Április 28., vasárnap, 21.15 óra, Kultúrkert
Az új Dresch Quartet zenészei 1998-99 óta játszanak együtt. Talán senkinek sem sikerült következetesebben ötvözni a magyar népzenei hagyományt a klasszikus amerikai dzsesszel. Dresch a népzenei motívumok beemelésével egészen új mélységeket adott a bebopnak – és fordítva. A kortárs világzene gyakran felületes „árukapcsolásaival" ellentétben a Dresch Quartet zenéjében egyedülálló és egymástól elszakíthatatlan módon szövődnek egybe a pentatónia, Coltrane jellegzetes futamai, a ritmusszekció szvinges húzása, a meglepő dinamikai váltások, a free jazz szabadsága és a hangszeres virtuozitás. A zenekarhoz kis időre csatlakozott az azóta szédületes szólókarriert befutott Lajkó Félix is. Lajkót Kovács Ferenc váltotta fel, így stabilizálódott a Dresch Quartet klasszikus felállása. A Dresch Quartet az utóbbi időben Kovács Ferenc helyett gyakran lép fel a zseniális cimbalomjátékossal, Lukács Miklóssal, akinek húzós szvingjei és dinamikus szólói nehezen kiheverhető élménnyel szolgálnak.
A Dresch Quartet tagjai az évek során játszottak és felvételeket készítettek többek közt John Tchicaijal, Archie Shepp-pel, Roscoe Mitchell-lel, Chico Freemannel, David Murrayvel és Dewey Redmannel.
A Dresch Quartet vezetője, Dresch Dudás Mihály Dresch Dizzie Gillespie és John Coltrane hatására kezdett el szaxofonozni, és 1979-ben végzett a dzsessztanszakon. Első együttesét 1984-ben alapította. Dresch Mihály díjai: Emerton (1992), Gramofon (2005), Liszt Ferenc (2007), a Magyar Jazz Szövetség Szabó Gábor életműdíja (2010), Magyar Köztársaság Érdemes Művésze (2011).
A zenekar felállása:
Dresch Dudás Mihály - tenor- és szopránszaxofon, furulya
Lukács Miklós – cimbalom
Hock Ernő - bőgő
Baló István - dob