2013-04-21:
Korunk lapismertető a Huhuuban


Vasárnap este, 18 órától mutatták be a Korunk folyóirat áprilisi lapszámát, amelyben a Sepsiszentgyörgy vizuális identitása című esettanulmányban jelentős részt képez a Szent György Napok arculata. A Huhuu Alkotóházban a folyóirat sepsiszentgyörgy szerzői, Damokos Csaba képzőművész, Bogdán László író és Grubisics Csaga reklámgrafikus voltak jelen. A beszélgetést Balázs Imre József, a Korunk főszerkesztő-helyettese vezette.

A Korunk folyóirat áprilisi lapszáma Fesztiválkultúra címen jelent meg, amelyhez több szerző készített anyagot ebben a témában. A lapszámban olvashatunk a nemzetközi hagyományos fesztiválokról, a fesztiválok környezettudatos megtervezéséről, és természetesen a legfontosabb erdélyi nagyrendezvényekről. Különösen Kolozsvár és Sepsiszentgyörgy vonatkozásában kerülnek előtérbe azok a hosszú távú stratégiák, amelyek az Európa Ifjúsági Fővárosa – 2015, illetve az Európa Kulturális Fővárosa címek elnyeréséhez kapcsolódhatnak.

Nem titok, hogy Sepsiszentgyörgy a Szent György Napokon keresztül márkázza magát, hiszen ez a város olyan egyetlen és egyben legnagyobb rendezvénye, amely elviszi a város hírnevét, tulajdonképpen ezen a rendezvényen keresztül tudja megmutatni a város magát a nagyvilág előtt – fogalmazott Grubisics Csaga, a Szent György Napok arculattervezője. Grubisics Csaga öt éve álmodta és rajzolta meg a már jól ismert süsüket, az akkor induló városimázs iroda munkatársaként. Antal Árpád András polgármester felismerte, hogy a városnak szüksége van egy hosszútávú stratégiára és arculatra, ahhoz hogy elhelyezze magát a fejlődő városok között – állítja a reklámgrafikus. A Szent György Napokat mi nem fesztiválként említjük, hiszen ez a város védőszentjéről elnevezett városünnep. Azért eltérő a többi fesztiváltól, mert a város minden lakóját meg szeretné szólítani legalább egy programmal, nem konkrét célközönségnek szervezzük. A városnapok programját és az arculatát is úgy terveztük meg, hogy minél több embert megszólítson – folytatta. Nem volt könnyű megtalálni azt a motívumvilágot, ami kapcsolható a védőszenthez és a Szent György-legendáról szól. A városnak van egy Szent György-szobra, amelyet a lakók nem szeretnek annyira, pedig pont az a különlegessége, hogy egyedi. Az egyediségét szimpatikussá tettük, ezt adtuk vissza a süsükben, amit négy tematikára (színház, koncert, etno- és gyerekprogramok) osztottunk, és négy különböző színnel jelöltük meg – magyarázta Grubisics.

A témáról bővebben beszélgetnek a Sepsi Rádióban pénteken, 11 órától Antal Árpád András polgármester, Grubisics Csaga reklámgrafikus és Kádár Magor kommunikációs szakértő.





<< előző cikkvissza a főoldalra következő cikk >>
Oldal megjelenítése: 878
© - Szent György Napok 2013 - Szerzői jogvédelem